Суспільство

В Україну з Китаю прибули захисні костюми – МОЗ

Костюми

Вже в понеділок-вівторок ці костюми поїдуть безпосередньо до медпрацівників, запевнив Максим Степанов.

Закуплені Міністерством охорони здоров’я України костюми біозахисту для медиків доставлені в країну. Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу в неділю, 17 травня.

“Вантаж вже прибув в Україну, починаючи з понеділка почнеться розподіл цих костюмів по медустановах і лабораторних центрах”, – повідомив він і уточнив, що “в понеділок-вівторок ці костюми поїдуть безпосередньо до медпрацівників”.

Читайте також:  Названо терміни поставки закуплених вакцин Pfizer

Він також нагадав, що в регіони вже розподілені костюми біозахисту, які були закуплені за кошти Нафтогазу.

“Ці костюми були розподілені і відправлені в регіони, в 98 лікарень, які працюють з хворими на COVID-19”, – сказав міністр.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я планувало закупити українські костюми, але потім відмовилося від замовлення і купив 70000 костюмів за кордоном на 40% дорожче. Свої дії міністерство пояснило тим, що українські костюми не відповідають стандарту 14126 Одяг захисний. Захист від інфекційних агентів. У Медзакупках заявили, що вимога щодо відповідності костюмів цього стандарту з’явилася вже після проведення ними тендера.

Читайте також:  Вакцинувати усіх українців не вдасться - Степанов

Водночас, Благодійний фонд Пацієнти України наполягає, що захисні костюми, у яких є необхідний МОЗ стандарт, виробляє підприємство у Вінницькій області і вони вдвічі дешевші від китайських.

Пізніше в Міністерстві охорони здоров’я ініціювали розслідування проти ДП Медичні закупівлі нібито через порушення під час закупівлі захисних костюмів для лікарів.

У відповідь в Медзакупках заявили про тиск з боку Міністерства охорони здоров’я. На підприємстві не розуміють прагнення міністерства дізнаватися про переможця процедури закупівлі до її завершення. Також в ДП заявили, що їх усунули від закупівель не тільки щодо коронавірусу, а й інших програм.