Суспільство

У США розбився винищувач п’ятого покоління F-22 Raptor: відео

F-22 Raptor

Незважаючи на фантастичний зовнішній вигляд, ореол реальних і уявних переваг, а також славу першого серійного винищувача п’ятого покоління, F-22 Raptor – такий же літак, як і інші, хіба що більш дорогий і складний в експлуатації. Тому ці літаючі бойові машини теж падають, причому навіть в ході рутинних тренувальних польотів, як це сталося в п’ятницю, 15 травня на території авіабази ВПС США Еглін (Eglin Air Force Base), в штаті Флорида.

Пілот встиг катапультуватися, на землі жертв немає — борт розбився в пустельній місцевості на території полігону бази Еглін. Як пише видання AirForceTimes, льотчика негайно евакуювали і відвезли в місцевий військовий госпіталь для всебічного медичного огляду. За попередніми даними, він не отримав серйозних травм і знаходиться в стабільному стані. Його особистість поки не розкривається, також як і подробиці інциденту. На опублікованих свідками інциденту відеоматеріалах помітно, що винищувач безпосередньо перед тим, як пілот покинув його, летів нестабільно і розгойдувався в повітрі.

З початку експлуатації цього літака в 2005 році з ним сталося вже п’ять авіаційних подій, які призвели до втрати бортів. У двох з них пілоти загинули. Як і у будь-якого першого представника в своєму класі, У F-22 виникало безліч проблем на шляху до серійного виробництва і навіть під час служби у ВПС. Наприклад, протягом декількох років через неможливість встановити точні причини задухи пілотів, яка виникає в деяких режимах польоту, цій моделі було заборонено підніматися вище певної висоти і віддалятися від аеродромів.

Залишити коментар