Наука

Знайдено пояснення переміщенням Північного магнітного полюса

Сніг

Вчені знайшли причину, чому Північний магнітний полюс переміщається з Канади в Сибір.

Північний магнітний полюс – умовна точка на поверхні Землі, в якій лінії магнітного поля спрямовані вертикально вниз строго під кутом 90°. Вона часто переміщалася, але історично була знайдена поруч з Північною Канадою.

Однак в 1990-і точка почала швидко віддалятися від Північної Америки в бік Сибіру. Протягом багатьох років вчені не були впевнені, чому це відбувається, але тепер дослідницька група, очолювана університетом Лідса, знайшла пояснення незвичайного зсуву.

Читайте також:  Рівень радіації на Місяці виявився в 200 разів вищий, ніж на Землі

«Ми виявили, що положення північного магнітного полюса контролюється двома ділянками магнітного поля — один під Канадою, а інший під Сибіром — і вони працюють як перетягування каната, контролюючи місце розташування полюса», — сказав Доктор Філ Лівермор.

Історично канадська “точка” вигравала війну, і саме тому полюс був зосереджений над Канадою, але в останні кілька десятиліть вона ослабла, а Сибірська «точка» трохи посилилася. Зсув сили в цих місцях був пояснений змінами в потоці розплавленого матеріалу в надрах Землі.

Також вчені спробували змоделювати траєкторію руху північного магнітного полюса, використовуючи дані з супутників. Останнє результати команди показали, що рух буде продовжуватися в бік Росії, в даний час неясно, чи буде магнітний полюс коли-небудь знову зміщуватися в бік Канади.

Читайте також:  Блогер наочно порівняв розміри гігантських зірок [ВІДЕО]

В останні роки рух був настільки масштабним, що в 2019 році це змусило Національний геофізичний центр США і британську Геологічну службу випустити екстрене оновлення світової магнітної моделі.

Ця модель широко використовується в навігаційних системах і пристроях, таких як смартфони, для виправлення локальних помилок компаса.

1 коментар

Залишити коментар