Наука

Земля була набагато багатша киснем, ніж вважалося раніше

Пустеля

Згідно з новими дослідженнями Земля була набагато багатша киснем на початку своєї історії. Ця робота вказує на підвищений рівень кисню 2 мільярди років тому і суперечить раніше прийнятим моделям.

Міжнародна група дослідників вивчила російський буровий керн, що містить шунгіт – унікальну багату вуглецем осадову породу, відкладену 2 мільярди років тому. Цей матеріал дав кілька підказок про концентрацію кисню на поверхні Землі, а також вказав на високий рівень молібдену, урану і ренію.

“Вважається, що ці мікроелементи зустрічаються в земних океанах і відкладеннях тільки тоді, коли кисень знаходиться в достатку», — пояснив Каарел Менд, провідний автор дослідження. “Ці концентрації розсіяних металів не мають собі рівних в ранній історії Землі, що говорить про підвищений вміст кисню в той час, коли був сформований шунгіт”.

Читайте також:  NASA знайшло, куди діваються втрачені шкарпетки

Вчені повідомляють, що те, що вони виявили, суперечить популярній думці. Нове відкриття змусить наукове співтовариство переглянути процеси, які рухали вуглецевими і кисневими циклами на ранній Землі.

Дослідження також дає уявлення про еволюцію складного життя. “Середній вік” Землі представляє відлік для появи еукаріот. Вони є попередниками всіх складних форм життя, і для їх процвітання потрібен високий рівень кисню в навколишньому середовищі. Це дослідження підтверджує, що відповідні умови для еволюції складного життя на ранній Землі виникли набагато раніше, ніж вважалося.