Наука

Особлива технологія врятує острова від підвищення рівня океану

Мальдіви

Новий дослідницький проект Массачусетського технологічного інституту може допомогти врятувати невеликі острови і прибережні міста, яким загрожує підвищення рівня моря.

Проект використовує океанські хвилі для переміщення піску на берег і може бути використаний для додавання обсягу суші до загальної маси підданих ризику островів або прибережних міст. В ході перших випробувань ця технологія додала трохи більше півметра до берегової лінії невеликого острова на Мальдівах всього за чотири місяці.

Читайте також:  Вчені довели, що «протилежності не притягають»

Вчені занурюють у воду бульбашки, заповнені повітрям або піском, і встановлюють їх на дні в стратегічних місцях. Бульбашки діють як природні пандуси, які піднімають океанські хвилі і коли вони стикаються з конструкцією, сила цього зіткнення і виштовхує пісок з дна далі на берег.

Модель бульбашки

Модель бульбашки

Команда вже провела чотири випробування в польових умовах, і зараз вона запланувала ще два на кінець цього року і початок 2021 року.

За даними групи, близько 40% населення Землі проживає в прибережних регіонах або острівних країнах, яким загрожуватиме підвищення рівня моря найближчим часом.

Зміни берегової лінії на Мальдівах

Зміни берегової лінії на Мальдівах

Залишити коментар