Знання

Руйнівник міфів: 5 міфів про антивіруси

віруси

Існує кілька стійких міфів про антивіруси, які фігурують у критиці даного виду програмного забезпечень. Вплив цих помилкових стереотипів на свідомість користувачів серйозно викривляє розуміння комплексної кіберзахисту і значення антивірусів в ній.

Фахівці антивірусної лабораторії Zillya! розвінчали існуючі міфи про антивіруси.

1. Антивірусні компанії самі пишуть віруси, що б стимулювати продажі своїх продуктів

віруси

Найпоширеніший міф. Однак він не має під собою ніякого логічного обгрунтування. В середньому, в день антивірусні компанії детектують появу 60-100 тисяч нових шкідливих програм або їх модифікацій. Така величезна кількість нових вірусів – продукт діяльності кіберзлочинців і зловмисників різних мастей. Варто відзначити, що антивірусні компанії прагнуть створити продукт, який буде здатний захищати від уже відомих загроз і їх нових модифікацій. Їхня головна мета бути на крок попереду письменників вірусів, а не переходити на “темну” сторону Сили.

2. Щоб краще захистити дані, потрібно встановити на ПК кілька антивірусів

антивіруси

Дуже поширена помилка. Незважаючи на, здавалося б, логічне твердження, що різні антивіруси в сумі дозволять краще “знаходити” шкідливе ПЗ насправді не працює. На практиці установка декількох антивірусів на один ПК може обернутися великими проблемами для користувача. Як правило, антивірусні програми визначають подібне собі ПО як шкідливе. Це призводить до програмних конфліктів і можливе блокування роботи ПК.

Читайте також:  30 причин, чому до 30 років кар'єра стає кращою

3. Хороший антивірус той, що має найсуворіші налаштування детектування

Дуже часто можна почути думку, що один антивірус знайшов 100 загроз, а інший в тих же умовах, наприклад, тільки 90. Однак це не означає, що один “хороший”, а другий “поганий”. Все залежить від політики визначення та класифікації загроз і особливо небажаних програм. Справа в тому, що один і той же файл одна антивірусна лабораторія може вважати шкідливим або небажаним, а друга не вішати на нього такий ярлик. В основному саме цей фактор впливає на розбіжність даних в детектуванні вірусів продуктами різних компаній.

4. Якщо антивірус знаходить багато “вірусів” значить, він багато їх пропускає

віруси

Існує хибна думка, що якщо антивірусна програма показує, що вона знайшла шкідливе ПЗ, то значить, воно вже встигло встановитися на комп’ютер і завдати шкоди. Це не на 100% відповідає дійсності. У сучасних антивірусних програмах присутні модулі, які не тільки блокують “віруси” на етапі копіювання або відкриття, але й дозволяють по їх коду попередньо зрозуміти як вони будуть працювати і не нашкодять даними користувача – так діють модулі поведінкових аналізаторів. Тому, якщо сучасний антивірус часто повідомляє про виявлені загрози – це, швидше за все, говорить про високу якість його роботи і надійності захисту вашого ПК.

Читайте також:  7 питань, які допоможуть почати розмову з будь-якою людиною

5. Використання антивірусів марно і не забезпечує захисту від вірусів

віруси

Правильний захист від “вірусів” – це комплекс заходів, серед яких антивірус займає одне з базових значень. Ці програми дозволяють виявляти шкідливе ПЗ на етапах проникнення на ПК, блокують шкідливі дії тих вірусів, які змогли потрапити на ПК користувача. Сучасні модулі дозволяють без участі користувача створювати потужний кіберщит, який реагуватиме на найновіші загрози, не забуваючи про вже відомі.

Залишити коментар