Суспільство

Чому чоловіки більш уразливі до коронавірусу: нове дослідження

Легені

Згідно з новим дослідженням, одна з причин, по якій чоловіки частіше вмирають від коронавірусу, ніж жінки, може бути пов’язана з високим рівнем певного ферменту в їх легенях, який допомагає коронавірусу проникати в організм.

Дослідження, в якому взяли участь понад 3500 осіб, було опубліковано 10 травня в European Heart Journal. Його результати виявили більш високі концентрації ангіотензинперетворюючого ферменту-2 (АПФ 2) у чоловіків порівняно з жінками. Відзначимо, що всі 3500 чоловік з вибірки були літніми людьми з тим чи іншим ступенем серцевої недостатності.

Жоден з них не був заражений коронавірусом на момент дослідження. Але дослідники вважають, що інші дослідження того, як АПФ 2 взаємодіє з вірусом, допоможуть пояснити ту саму загадкову різницю в показниках смертності між чоловіками і жінками. Нагадаємо, що чоловіки в середньому помирають від коронавірусу на 50% частіше за жінок.

Читайте також:  МОЗ озвучило обмеження на Великдень

АПФ 2, виявлений в декількох органах, включаючи легені, зв’язується з коронавірусами (такими як той, який викликає COVID-19) і дозволяє їм легше інфікувати здорові клітини, згідно з одним з авторів дослідження. За словами Адріана Вурса — професор кардіології в університетському медичному центрі Гронінгена в Нідерландах, де проводилося дослідження — високі рівні АПФ 2 швидше за все відіграють вирішальну роль у розвитку захворювань легенів, пов’язаних з COVID-19.

Але, швидше за все, це не єдиний фактор, що погіршує становище чоловіків. Медики відзначають, що чоловіча частина населення також більш схильна до підвищеного кров’яного тиску і діабету, які роблять організм більш вразливим. Додайте сюди те, що чоловіки в середньому курять набагато інтенсивніше жінок, додасте звичку не мити руки перед прийомом їжі — і отримаєте цілісну картину того, як сучасний спосіб життя ставить здоров’я чоловіків по удар.