Наука

Дослідження довело, що собаки переживають «підліткові труднощі»

Собака

Нове дослідження показало, що типова підліткова поведінка зустрічається не тільки у молодих людей, а й у собак.

Дослідники виявили, що собаки ігнорують команди і їх важче дресирувати у віці восьми місяців, коли вони переживають період статевого дозрівання. Ця поведінка була більш виражена у собак, які мали меншу прихильність до свого господаря.

Вчені вивчили групу з 69 собак. Вони стежили за послухом лабрадорів, золотистих ретриверів і помісей цих двох порід у віці від п’яти місяців до підліткового віку і від восьми місяців протягом усього “проблемного періоду”.

Читайте також:  NASA опублікувало відео польоту над Юпітером

Собакам потрібно було більше часу, щоб слідувати команді» сидіти ” в підлітковому віці, але тільки тоді, коли команда була дана вихователем, а не незнайомцем. Імовірність багаторазової відмови від виконання команди була вищою у вісім місяців, ніж у п’ять.

Подальші докази були знайдені, коли команда досліджувала велику групу з 285 лабрадорів, золотистих ретриверів і німецьких вівчарок і помісей цих порід. Власники і дресирувальники, менш знайомі з кожною собакою, заповнили анкету, що розглядає здатність до навчання і покору.

Вихователі давали нижчі оцінки підготовленості собакам в підлітковому віці, в порівнянні з тим, коли вони були в цуценятами або вже зовсім дорослішали.

Читайте також:  NASA і ESA побудують аванпост в глибокому космосі

Експерти також виявили, що, як і у людей, самки собак зі слабкою прихильністю до своїх господарів рано досягають статевої зрілості. Ці дані надають перший доказ міжвидового впливу якості відносин на репродуктивні терміни, підкреслюючи ще одну паралель відносин батько — дитина.

“Наші результати показують, що зміни в поведінці, що спостерігаються у собак, паралельні відносинам між батьками та дітьми. Дуже важливо, щоб власники не карали своїх собак за непослух або не починали емоційно відсторонюватися від них в цей час. Це може погіршити проблемну поведінку”, – коментують експерти.