Суспільство

Китайці за 4 місяці зібрали 15-метровий авіаносець

копія важкого авіаносного крейсера «Ляонін»

Група моделістів зробила масштабну копію важкого авіаносного крейсера «Ляонін».

Моделісти-аматори з китайського міста Янчжоу в провінції Цзянсу побудували масштабну модель авіаносця, що стоїть на озброєнні військово-морського флоту Народно-визвольної армії Китаю. 15-метрову модель, виконану в масштабі 1: 20, масою 4 тонни зробили зі сталі, склопластику, дерева і скла спеціально для для музею в Даляні.

Керівник групи з 10 моделістів їй Вей пояснив Weibo, що безпосередньо на складання моделі пішло близько 4 місяців, проте підготовча робота зажадала більше півроку. Ніяких креслень авіаносця у відкритому доступі немає, тому спочатку моделіст збирав фотографії в інтернеті, а потім на їх основі готував матеріали для створення моделі.

Читайте також:  У Києві різко підскочив добовий приріст COVID-19

Моделісти-аматори з китайського міста Янчжоу

Робота велася в одному з цехів фабрики в Янчжоу, а потім моделісти перемістилися в спеціально побудований для збірки сарай. Щоб працювати з мініатюрним авіаносцем, довелося задіяти підйомний кран, який дозволив перевертати модель і полегшив тим самим її складання. Частину елементів, які було складно зробити іншим способом, друкували на 3D-принтері — за заявою авторів проекту, модель в дрібних деталях відповідає реальному «Ляоніну». Збірка моделі завершилася в кінці квітня 2020 року і зараз макет експонується в музеї.

Нагадаємо, 304,5-метровий китайський авіаносець при повній водотоннажності 70500 тонн оснащується чотирма двигунами по 50 000 К.С. кожен, здатний розвивати швидкість до 32 вузлів і має дальність плавання 8000 морських миль. Екіпаж авіаносця включає в себе 1980 осіб, а можливий максимальний склад авіаційної групи становить 26 винищувачів J-15, 6 вертольотів дальнього радіолокаційного виявлення Changhe Z-18, 6 вертольотів протичовнової оборони Z-18F і 2 вертольоти пошуково-рятувальної служби Z-9s.

Залишити коментар