Наука

Генна терапія наростить м’язи без спорту

Воркаут

Нове дослідження, проведене вченими з Медичної школи Вашингтонського університету в Сент-Луїсі, показало, що генна терапія може допомогти при ожирінні і наростити м’язову масу без необхідності додаткових фізичних вправ.

Фоллістатин – білок, який впливає на ряд клітинних процесів, включаючи проліферацію м’язів. Попередні дослідження на тваринах показали, що генна терапія, призначена для посилення експресії фоллістатину, може перешкоджати розвитку деяких дегенеративних захворювань м’язів. У новій роботі було вивчено, чи може цей вид терапії допомогти в лікуванні остеоартриту шляхом збільшення м’язової маси і зменшення метаболічного синдрому, пов’язаного з ожирінням.

Читайте також:  Вчені встановили максимально можливу швидкість звуку

“Ожиріння є найбільш поширеним фактором ризику розвитку остеоартриту”, – пояснює Фаршид Гілак, головний автор роботи. “Надмірна вага може перешкоджати заняттям фізичними вправами і в отриманні користі від терапії спортом”.

Дослідження проводилося на мишах. Тварин годували високожирною їжею, а також вчені спостерігали прогресування посттравматичного остеоартрозу. Під час експеременту, миші отримали одноразове лікування генною терапією, призначене для підвищення експресії фоллістатину.

В результаті фахівці помітили, що тварини нарощують м’язову масу, не набираючи додаткової ваги, незважаючи на те, що їх годують їжею з високим вмістом жирів і не дають фізичне навантаження вище звичайної. Генна терапія помітно пом’якшувала дегенерацію хряща, запалення синовіальної оболонки, пов’язане з пошкодженням суглобів і остеоартрозом.

Читайте також:  Апофіс наближається: кінець світу можливий в 2068 році

Лікування фоллістатином не перший раз пропонується для боротьби проти захворювань людини. Білок розглядається як потенційна терапія раку, захворювань нирок і муковісцидозу. Дослідження першої фази на людях, що перевіряє безпеку генної терапії фоллістатином, показало, що лікування не викликає ніяких побічних ефектів, проте ефективність на цій стадії неясна.

Нова робота передбачає, що така терапія генерує ряд багатофакторних ефектів, які не тільки впливають на м’язову масу, але і на широку метаболічну активність, яка може протистояти всмоктуванню калорій в дієтах з високим вмістом жирів.