Наука

Вчені спрогнозували підйом світового океану

Цунамі

Міжнародна команда екологів і фахівців з вивчення Землі вирішила з’ясувати, наскільки підніметься рівень світового океану в найближчі 250 років. Для цього вони використовували метод опитування дослідників, що займаються даною проблемою.

В опитуванні брало участь понад 100 фахівців, які опублікували за останні кілька років щонайменше шість наукових робіт по темі зміни рівня світового океану. Вони повинні були дати свій прогноз підйому рівня води при різних сценаріях емісії CO2.

В результаті з’ясувалося, що вчені, які працюють над цією темою оцінюють ситуацію значно песимістичніше, ніж діюча при ООН міжурядова група експертів зі зміни клімату (МГЕЗК). При найгіршому сценарії МГЕЗК прогнозувала підняття рівня світового океану на 1,1 метра до 2100 року. Однак з проведеного опитування випливають, що даний показник може скласти 1,3 метра до кінця цього століття, а до 2300 року досягти п’яти метрів.

Читайте також:  Вчені зможуть знайти ознаки життя на екзопланетах вже через 5-10 років

Причина полягає, перш за все, в таненні льодів в Гренландії і Антарктиді. “Обсягу льоду, який там знаходиться, достатньо, щоб підняти рівень світового океану на 65 метрів, якщо весь цей лід розтане. Це означає, що ми не можемо собі дозволити втратити навіть невеликий відсоток цього крижаного покриву”, – говорить один з авторів дослідження Штефан Рамшторф з Університету Потсдама.

Згідно з іншим недавнім дослідженням, проведеним за допомогою супутників НАСА, одна тільки Гренландія втрачає щорічно близько 200 гігатонн льоду.