Суспільство

У 2020 році відбудеться перша гонка літаючих електромобілів

Літаючий електромобіль

Протягом найближчих років кілька стартапів почнуть розгортання аеротаксі на території Європи, США та деяких інших країн. А компанія Alauda планує вже в цьому році влаштувати перші в світі гонки на літаючих електромобілях.

Перший прототип Airspeeder був представлений в минулому році. Весь цей час професійні льотчики ВПС США тестували ранні версії літаючого автомобіля. Нещодавно ж розробник оголосив про створення нової моделі-MK4, яка проходить фінальні випробування. Представники Alauda заявляють, що хочуть створити нове спортивне змагання — гонки на літаючих електричних автомобілях.

Читайте також:  МОЗ озвучило обмеження на Великдень

Керівництво компанії впевнено в успіху своєї затії. Передбачається, що глядачі зможуть спостерігати за змаганнями через Інтернет, тоді як побачити їх наживо зможуть VIP-персони. Всі автомобілі оснастять лідарами, як в безпілотному транспорті, що допоможе їм уникати зіткнень один з одним під час гонки. Максимальна швидкість заявлена на рівні 240 кілометрів на годину, що забезпечується чотирма двигунами потужністю 24 кВт. Максимальна вантажопідйомність складе 100 кілограм. При цьому сам електрокар буде важити всього 220 кілограм, що дає йому питому потужність до ваги, що перевищує гоночні боліди F1.

Управління болідами буде здійснюватися за допомогою доповненої реальності. Планується, що випробувальний політ пройде в пустелі Аделаїди, Австралія. Alauda надасть командам автомобілі, після чого дозволить вносити в них корективи, що поліпшують ті чи інші показники. В даний момент випробування зупинені через епідемію коронавірусу. Однак перші одиночні змагання намічені на кінець 2020 року.

Читайте також:  У Польщі зафіксовано індійський штам COVID-19

Джерело: businessinsider.com