Технології

Китай випробував новий космічний корабель

Ракета-носій Long March-5b

Апарат побував на орбіті, а потім спусковий модуль успішно повернувся на Землю.

Запуск прототипу космічного корабля нового покоління, створеного П’ятою академією аерокосмічної науково-технічної корпорації Китаю, відбувся 5 травня. Ракета-носій Long March-5b, що стартувала з Комплексу LC-101 космодрому Веньчан на острові Хайнань, вивела на орбіту тестовий апарат.

Китайський космічний корабель побував на висоті 8 000 кілометрів і провів на навколоземній орбіті протягом 2 днів і 19 годин — як зазначає китайська корпорація космічної науки і техніки (CASC), всі стадії польоту пройшли успішно. На старті планово відокремилися ступені, на орбіті були розгорнуті сонячні батареї, весь час підтримувався зв’язок з апаратом і всі бортові системи корабля відпрацювали без перебоїв.

Читайте також:  Керамічне скло iPhone 12 випробували на міцність падіннями і тиском

Після закінчення тестів в космосі був відстикований спусковий модуль, який 8 травня приземлився на посадковому майданчику «Дунфен» в автономному районі Внутрішня Монголія. Апарат, виявлений пошуково-рятувальною командою, не отримав ніяких пошкоджень і в даний час вивчається фахівцями. У CASC підкреслили, що політ визнаний повністю успішним.

Нагадаємо, Китайський космічний апарат має довжину 8,8 метра і масу 21,6 тонни. Розрахований він на екіпажі чисельністю до 6 осіб або на 3 членів екіпажу і 500 кг вантажу. Перспективна ракета Long March – 5b створюється з прицілом на відправку на орбіту 20-тонних модулів китайської космічної станції.