Наука

З’ясувалося, як канабіс впливає на ДНК людини

Канабіс

Згідно з новим дослідженням, надмірне вживання канабісу може впливати на ДНК, змінюючи процес її метилювання.

Автори дослідження з наукового коледжу Кентерберійського університету Нової Зеландії, прийшли до висновку, що канабіс надає специфічний вплив на гени, які беруть участь в роботі серця і мозку. Це може пояснити більший ризик виникнення психічних і серцевих захворювань у споживачів наркотику. В цілому, порівнюючи вплив тютюну і канабісу на геном, дослідники роблять висновок, що воно різне, причому наслідки від вживання канабісу менш виражені.

В ході дослідження була вивчена різниця в метилювання ДНК — процесі, який впливає на роботу генів, – у споживачів канабісу і тих, хто не вживає цей наркотик. Найсерйозніші зміни спостерігалися у тих піддослідних, хто курив і тютюн, і канабіс. Але в той же час у тих, хто споживали тільки канабіс вдалося виявити саме його специфічний вплив на гени. Втім, автори дослідження визнають, що до отриманих ними результатів поки потрібно ставитися з обережністю.

Читайте також:  Знайдено новий спосіб передбачати цунамі

Зараз, згідно зі статистикою, канабіс є найпоширенішою психоактивною речовиною в світі. У вересні поточного року в Новій Зеландії повинен пройти референдум про легалізацію його продажу, вживання, зберігання і виробництва.