Суспільство

Кабмін перегляне вихід країни з карантину

Віктор Ляшко

Усі зміни будуть прийматися 22 травня залежно від епідеміологічної ситуації на той момент.

Уряд внесе зміни в раніше затверджений план поетапного скасування карантинних обмежень на території країни. Про це в п’ятницю, 8 травня, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в коментарі виданню Лівий берег.

“Ми починаємо з 1-го етапу, але план з п’яти етапів також залишається. Ми будемо його переглядати, тому що ми ведемо переговори з бізнесом і намагаємося знайти баланс”, – сказав він.

Читайте також:  Двоє мільярдерів розбагатіли на $13 млрд за тиждень

За словами Ляшка, МОЗ проводить консультації з міністерством освіти і науки з питань відновлення роботи дитячих садків і шкіл.

“Будемо спостерігати за епідемічною ситуацією і приймати рішення: або ми їх відкриваємо, або говоримо, в який етап вони потрапляють”, – зазначив він.

Можливо, дитячі садки відкриються в деяких регіонах або ж тільки для окремих категорій населення – зокрема, для дітей медпрацівників, які повинні бути на роботі і яким немає з ким залишити дітей, уточнив головний санлікар.

Згідно з планом, затвердженим Кабміном 11 травня, садки повинні були відкритися разом з вишами і школами тільки на четвертому етапі. Виняток було зроблено тільки для випускних класів у школах, які передбачалося відкрити на другому етапі.

Читайте також:  Названо мотиви відмови українців від COVID-щеплень

Рішення щодо роботи дитячих садків має бути прийнято урядом 22 травня, уточнив Ляшко. За його словами, самі критерії етапів виходу з карантину також можуть бути переглянуті.

“Ми розглядаємо можливість впровадження адаптивного карантину на другому етапі – тобто, зняття обмежень не по всій країні, а в деяких областях, залежно від показників захворюваності”, – пояснив він.