Економіка

Експерт заявив, що виконати нові умови МВФ Україні буде не складно

МВФ

Україна і МВФ зможуть повернутися до переговорів за програмою розширеного фінансування через 12-14 місяців, вважає Рашкован.

Представник України в МВФ Владислав Рашкован вважає, що отримати кредит від Міжнародного валютного фонду по короткостроковій програмі Stand-by Україні буде простіше, ніж в рамках програми розширеного фінансування EFF. Про це, в четвер, 7 травня, він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, МВФ розуміє, що країнам дуже складно планувати структурні реформи на кілька років вперед, а тому пропонує короткострокові програми.

Читайте також:  Поляки відклали початок розвідки газу в Україні

“Це проблема для багатьох урядів, не лише для уряду Дениса Шмигаль. І рішення зміни програм не є специфічним рішенням Фонду для України – поки що в цілому це позиція Фонду в багатьох країнах. Вона може помінятися, але за останні два місяці МВФ не затвердив ні однієї нової програми EFF”, – написав Рашкован.

Він же уточнив, що Stand-by більш короткострокові програми і отримати за ними кредит легше.

“Кошти можуть бути також спрямовані в бюджет для часткового покриття дефіциту. Умов отримання фінансування за ними менше. Такі програми не спрямовані на структурні реформи. Вони спрямовані на початковому етапі на допомогу країнам у фінансуванні витрат на медицину, на формулювання адекватної кризи монетарної та фіскальної політики, на збереження фінансової стабільності”, – зазначив Рашкован.

Читайте також:  Кабмін передав гроші з програми на онкохворих на дороги - ЗМІ

Відомо, що в рамках нової програми Stand-by Україна розраховує отримати протягом наступних 18 місяців п’ять мільярдів доларів від МВФ.

Рашкован нагадав, що програма EFF, переговори щодо якої велися з 2019 року, була розрахована на три роки і передбачала надання Україні восьми мільярдів доларів.