Політика

США будуть освоювати Місяць разом з союзниками

На Місяці

Адміністрація Дональда Трампа намір запропонувати союзникам США укласти договір про спільне освоєння Місяця і видобутку на супутнику корисних копалин. Про це повідомляє агентство Reuters.

Проект договору, що отримав назву від американської місячної програми — “Угода Artemis” – вже готовий, і в найближчі тижні Вашингтон має намір обговорити його з європейськими країнами, Канадою, Японією, а також Об’єднаними Арабськими Еміратами.

Як повідомляє агентство, один з пунктів документа передбачає створення “зон безпеки” навколо майбутніх місячних баз, з метою убезпечити їх від вторгнення з боку діючих поблизу країн і компаній, що змагаються з США і їх союзниками. Крім того, угоди будуть визначати права компаній на ресурси, які видобуваються ними.

Читайте також:  У Раді заговорили про проблеми з бюджетом-2021

Пункт про “зони безпеки” є більш спірним, оскільки створення таких зон може бути витлумачено як порушення Договору про космос від 1967 року, що встановлює, що жодна держава не може пред’являти претензії на володіння космічним тілом або його частиною.

Американці, втім, подібні тлумачення заздалегідь відкидають і кажуть, що ніякого порушення тут немає. Джерело, цитоване Reuters, стверджує, що ці «зони безпеки» — чисто технічний спосіб позначити район ведення діяльності і попередити непорозуміння: «Ідея полягає в тому, що якщо ви хочете наблизитися до чийогось району ведення діяльності, а вони оголосили навколо нього зону безпеки, то ви повинні заздалегідь з ними зв’язатися, проконсультуватися і вирішити, як це зробити безпечно для усіх».

Залишити коментар