Технології

Технологія NFC отримала нову корисну функцію

NFC

Найчастіше NFC використовується для безконтактної оплати покупок за допомогою смартфона або смарт-годинника. Також вона дозволяє встановлювати зв’язок між різними гаджетами. Однак організація NFC Forum, куди входять Apple, Sony, Google і багато інших компаній, оголосила про нову функцію популярної технології.

Учасники NFC Forum прийняли специфікацію бездротової зарядки (WLC), що передбачає зарядку бездротовим способом невеликих гаджетів і пристроїв інтернету речей від смартфона або іншого приладу, обладнаного модулем NFC. Заявлена потужність передачі енергії до 1 вата.

Читайте також:  Ультрафіолетові лампи виявилися вкрай небезпечними для зору

Ця потужність занадто мала для пристроїв на зразок смартфонів, але вона цілком підходить для розумних годинників, фітнес-трекерів, бездротових навушників, стилусів та інших невеликих гаджетів. Про це йдеться в офіційному зверненні NFC Forum. Повідомляється також, що виробники можуть відмовитися від окремої технології бездротової зарядки в своїх пристроях, якщо вони оснащені чіпом NFC. Важливо також відзначити, що один модуль може служити одночасно як для передачі даних, так і для зарядки.

“Наприклад, Bluetooth-гарнітура з технологією NFC для сполучення може також використовувати інтерфейс NFC для бездротової зарядки. У цьому випадку антена NFC використовується для обміну інформацією при сполученні і для передачі енергії”, — йдеться в звіті NFC Forum.

Читайте також:  Google назвала найбільш популярне відео в історії YouTube

Голова NFC Forum Коїчі Тагава зазначив, що бездротова зарядка по NFC дозволяє повністю позбутися від будь-яких роз’ємів і зробити пристрої ще компактніше.

Про терміни впровадження нової технології не повідомляється. Однак для її роботи будуть потрібні нові чіпи NFC, що підтримують і передачу даних, і зарядку, тобто на існуючих гаджетах ця функція працювати не буде.

Джерело: androidauthority.com

Залишити коментар