Виступ

Як перемогти страх публічних виступів за 5 хвилин?

Страх перед публічними виступами – одна з найпоширеніших проблем практично кожного з нас. Дивно, але дуже багато людей дійсно бояться говорити перед великою аудиторією. Схоже, що причина цієї фобії в тому, що ми побоюємося не впоратися з хвилюванням, провалитися і піти з ганьбою.

Серед симптомів страху публічних виступів або глоссофобії – порушення мови, сильна тривога, ведуче до відчуття боротьби або польоту, а також деякі фізіологічні реакції (нудота, напади паніки).

Звичайно, сказати, що зазначені вище симптоми – це звична справа, найлегше. Але чи існують способи або методики, здатні перемогти почуття страху і зберегти нормальний сон в ніч перед виступом? У практиці виступів можна зустріти найрізноманітніші техніки: від дійсно працюючих до безглуздих (деякі тренери, наприклад, радять оратору уявляти, що його аудиторія без одягу).

Inc.com пропонує 5 дійсно працюють підходів, які допоможуть вам перебороти страх сцени.

Пам’ятайте: людей цікавите не ви, а ваша інформація

До тих пір, поки ви не стали знаменитістю, аудиторію буде цікавити те, що ви скажете, але не ви самі. Коли ви приділяєте багато уваги тому, як проходить виступ, фокус зміщується з контенту на вас. Подумайте, навіщо ви виступаєте? У кожному разі, головна мета лекції чи бесіди – навчання, натхнення, розвага або комбінація цих складових. Ви не повинні бути в центрі. Слухачі сприймають вас як носія цінної інформації. Просто дайте їм те, навіщо вони прийшли.

Знайомтеся з присутніми до виступу

Такий “секрет” дуже допомагає заспокоїтися. Познайомтеся з гостями вашого заходу до того, як вийдете на сцену, тисніть руки, представляйтесь, перекидається парою фраз. Знайомі обличчя, приязне ставлення і посмішки підтримати вас. “Гуманізація” аудиторії робить її менш лякаючою для спікера. Якщо ж люди в залі налаштовані вороже, то шанси на те, що вони вас почують, значно зменшуються.

Пам’ятайте, що ви єдиний, хто все знає

Поки ви не спите в ніч перед виступом або мучити себе весь тиждень, аудиторія цього не знає. Вони просто чекають тієї інформації, якою ви зможете поділитися. Правда в тому, що багато людей не зможуть зрозуміти, хвилюєтеся ви або відчуваєте страх. Якщо ж ви дійсно демонструєте ознаки хвилювання (від заїкання до забудькуватості), то слухачі вам допоможуть. Більшість з нас не люблять дивитися на проблеми або невдачі інших. Немає нічого поганого у фразі “Вибачте, я забув, що збирався сказати”. Вихована публіка акуратно нагадає хід думки, і ви зможете продовжити.

Бути не ідеальним теж можна

Навіть президенти роблять помилки під час своїх виступів. Подібні події стають заголовками газет. Але у вашому випадку ніхто й не згадає про допущений промах. Ви можете дозволити собі бути не ідеальною людиною. Розслабтеся і робіть свою роботу. Навіть якщо ви зробили щось не так, не займайтеся самокопанням. Посмійтеся разом з аудиторією.

Слухачі – такі ж люди

Неважливо – виступаєте ви перед аудиторією в 10 або 10 тис. чоловік, перед вами такі ж люди, як і ви. Багато хто з них теж бояться виступати публічно. Поаплодуйте собі подумки за те, що перемогли страх, і будьте впевнені, що покинете сцену переможцем, достигшем своєї мети.

Будьте поблажливі

Припиніть сприймати свій виступ занадто серйозно. Розслабтеся фізично і емоційно. У вечір перед виступом відпочиньте, добре повечеряйте і просто відпустіть все, що відбувається. До тих пір, поки ваша мова – не питання життя і смерті, сприймайте її як відмінний досвід. Не чекайте від себе більше, ніж від вас чекають інші. Будьте собою і все вийде.

Ваші знання і досвід завжди прийдуть на допомогу

Ви будете говорити перед публікою, тому що у вас є, чим поділитися з іншими. Якщо ви добре розбираєтеся в темі виступу, покладайтеся на свої знання, досвід і захоплення – вони все зроблять за вас. Намагайтеся наповнити виступ сенсом для себе самого.

І ще одне – якщо ви виступаєте перед аудиторією і бачите тільки “порожні” лиця, не думайте, що ці люди втратили інтерес до виступу. Це зовсім не так. Швидше за все, вони дуже уважно слухають вас і зосереджуються на кожному слові.

Запрошення виступити на заході – це завжди велика честь і підтвердження, що ваші знання потрібні аудиторії. Дозвольте цьому привілею допомогти вам впоратися зі страхом виступу і передати свій досвід, натхнення і мотивацію іншим. Така робота точно не залишиться без винагороди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *