Економіка

Міжнародні резерви України зростають в карантин

НБУ

Після обвалу резервів більш ніж на 2 мільярди доларів в березні у квітні резерви зросли на 770 мільйонів доларів.

Міжнародні резерви України у квітні зросли на $ 771 млн і до 1 травня склали $ 25,695 млрд. Про це повідомила прес-служба Національного банку у четвер, 7 травня.

Регулятор відзначає, що у квітні істотно знизився ажіотажний попит на валюту. Це дозволило відновити операції з нарощування резервів. Чиста купівля валюти за місяць досягла $ 678,8 млн.

Минулого місяця на обслуговування і погашення державного і гарантованого державою боргу в іноземній валюті було направлено $ 303,9 млн. Частково ці витрати компенсували надходженнями від розміщення валютних ОВДП на $ 164,4 млн.

Читайте також:  В НБУ назвали головних інвесторів в Україну

Переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості і курсу гривні до іноземних валют) збільшила їхню вартість на 232 млн доларів (в еквіваленті).

На цей момент обсяг міжнародних резервів покриває 4,5 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України і поточних операцій уряду і НБУ.

Відзначимо, через падіння курсу гривні в березні резерви України скоротилися більш ніж на 2 мільярди доларів (7,8%) – з 27,042 млрд до 24,924 млрд доларів.

Залишити коментар