Наука

Наступні 50 років мільярд людей проведе в виснажливій спеці

Пустеля

Нові дослідження показують, що внаслідок потепління мільярд чоловік буде схильний до міграції, або буде змушений терпіти нестерпну спеку протягом наступних 50 років.

За найгіршим сценарієм райони, в яких зараз проживає третина населення світу, будуть такими ж гарячими, як найгарячіші куточки Сахари. Навіть при найоптимістичнішому прогнозі 1,2 мільярда людей опиняться поза комфортною «кліматичної ніші», в якій люди процвітали щонайменше 6000 років.

“Цифри просто приголомшують”, – говорить автор дослідження тім Лентон з Ексетерського університету. “Я вже вивчав різні переломні моменти, які зазвичай вважаються апокаліптичними. Але це справжній удар”

Читайте також:  Україна приєдналася до космічної програми NASA

Замість того, щоб розглядати зміну клімату як проблему фізики або економіки, автори дослідження вивчають, як це вплине на середовище проживання людини.

Переважна більшість людства завжди жила в регіонах, де середня річна температура становить від 6 °C до 28 °C, це ідеально підходить для здоров’я людини і виробництва продуктів харчування. Але це цей розподіл температур зміщується в результаті антропогенного глобального нагрівання, який занурює все більше людей в те, що автори описують як «майже непридатні для життя» крайності.

Людство особливо чутливе до потепління, так як ми живемо на суші, яка нагрівається швидше, ніж океани. На даний момент найбільші прирости населення очікуються в Африці та Азії. В результаті цих демографічних факторів середньостатистична людина буде відчувати підвищення температури на 7,5°С, коли глобальна температура досягне підвищення на 3 °C, що прогнозується до кінця цього століття.

Читайте також:  ОАЕ відправлять місію на Місяць в 2024 році

За такими прогнозами близько 30% населення земної кулі буде жити в екстремальній спеці, при середній температурі 29 °C. Зараз такі умови вкрай рідкісні за межами районів Сахари, але при глобальному нагріванні до 3 °C вони, за прогнозами, охоплять 1,2 мільярда чоловік в Індії, 485 мільйонів в Нігерії і більше 100 мільйонів в Пакистані, Індонезії та Судані.

Це значно збільшить міграційний тиск і створить проблеми для систем виробництва продовольства. “Я думаю, що буде справедливо сказати, що середні температури вище 29 °C не придатні для життя. Людям доведеться переїжджати або пристосовуватися”, — коментує один з провідних авторів дослідження, професор Мартен Шеффер з Вагенінгенського університету.

Залишити коментар