Суспільство

В Україні можуть з’явитися “паспорти здоров’я”

Мар'яна Олеськів

Поки жодна країна не має чіткої процедури видачі “паспортів здоров’я”, які можуть ввести за рекомендацією ВООЗ.

В Україні можуть з’явитися “паспорти здоров’я” в разі, якщо їх введуть в усьому світі за рекомендацією Всесвітньої організацією охорони здоров’я, завила глава державного агентства розвитку туризму Мар’яна Олеськів, пише Інтерфакс-Україна.

“Якщо це буде введено в світі і рекомендовано Всесвітньою організацією охорони здоров’я, це буде введено також і в Україні. Але для цього у світу має бути розуміння, який тест можна вважати доцільним, і за скільки часу його потрібно проводити, але на це поки відповідей немає , і чіткої процедури видачі таких паспортів жодна країна поки не має”, – заявила чиновниця.

Читайте також:  Рада ЄС обговорить ситуацію на Донбасі

За її словами, зараз розробляються правила нових санітарно-гігієнічних норм в сфері туризму, які введуть після завершення карантину.

Олеськів наголосила, що це не будуть якісь обов’язкові сертифікації, або те, “на чому хтось захоче заробити гроші”.

У ці правила будуть входити, зокрема, проходження персоналом температурного скринінгу, відстань між столиками і кількість людей на квадратний метр у закладах харчування. А також неможливість доступу до їжі самих туристів, певна відстань на рецепції між людьми, дезінфектори, які повинні бути встановлені в певних місцях, обмеження у басейнах і СПА, дистанціювання між людьми на пляжах.

“Думаю, також стане новим трендом, коли ми раніше отримували в готелях тапочки і шампуні, то зараз туди додадуть ще маленький дезінфектор і маску”, – додала глава держагентства.

Читайте також:  Стало відомо, в яких місцях найчастіше інфікуються українці

Що стосується хостелів, де, як правило, проживає кілька людей в одній кімнаті, вона зазначила, що найближчим часом в такому форматі вони працювати не будуть.

“Щодо транспорту зараз норми розробляє Міністерство інфраструктури. Зокрема, використання тільки посадкових місць, масок, дезінфекторів. Якщо брати авіаіндустрію, то багато хто говорить, що крісло посередині зайняте не буде, але тоді зросте вартість перевезень. Так, наприклад, керівник Ryanair сказав, що це все дурниця, і що так не буде, і всі будуть сидіти так, як сиділи. Сьогодні світ ще не знає, як все це буде працювати”, – заявила Олеськів.