Наука

Астрономи знайшли ідеальні системи для пошуку життя

Білий карлик

Вчені впевнені, що життя простіше буде знайти на скелястих планетах, що обертаються навколо мертвих зірок – білих карликів.

Зовсім скоро потужні телескопи нового покоління, такі як довгоочікуваний космічний телескоп «Джеймс Вебб» (JWST), займуться виявленням біосигнатур в атмосферах екзопланет. При виявленні кисню, метану, закису азоту та озону можна буде стверджувати, що на них є життя.

Тея Козакіс з Корнелльського університету, провідний автор дослідження “спектри високої роздільної здатності і біосигнатури планет земного типу, що обертаються навколо білих карликів”, впевнена, що найімовірніше ми знайдемо життя біля мертвих зірок.

Читайте також:  До кінця століття у всіх людей буде додаткова артерія

Білі карлики вважаються залишками зірок, але вони продовжують сяяти і залишаються стабільними протягом мільярдів років, випромінюючи накопичену теплову енергію і обігріваючи свої планети. Стабільність, світло і тепло – що ще потрібно для життя, крім підходящої планети?

Крім того, білі карлики відрізняються скромними розмірами, а це означає, що затулити їх світло при вивченні планет буде нескладно. Зірки, подібні до Сонця, настільки яскраві, що виявити планети на їх орбіті буде нелегко.

Пошук планет навколо білих карликів почався недавно, з виявлення дисків сміття навколо них в 2015 році. У грудні 2019 року астрономи виявили планету розміром з Нептун, що обертається навколо білого карлика. Але зірка повільно руйнувала планету.

Залишити коментар