Наука

Астероїд розміром з машину ледь не зіткнувся із супутником

Супутник і метеор

Незважаючи на те, що навколоземний простір заповнений сотнями космічних апаратів, а у внутрішній частині Сонячної системи знаходяться мільйони астероїдів і метеороїдів, відстані між цими об’єктами колосальні. Тим дивніше стає факт прольоту одного з недавно відкритих малих тіл на рекордно скромній дистанції від штучного супутника Землі, що знаходиться на геосинхронній орбіті.

Об’єкт 2020 HS7 є порівняно невеликим астероїдом розмірами від чотирьох до восьми метрів у поперечнику. Вперше його зафіксувала 26 квітня автоматична система Pan-STARRS на Гавайських островах і, астрономи «придивилися» до нього на наступну ніч. Попередні розрахунки показали, що він мав десятивідсотковий шанс врізатися в Землю, а це не могло не привернути інтерес вчених з усього світу. Менш ніж через годину після публікації першого звіту про астероїд 2020 HS7 його характеристики вже уточнювали фахівці з обсерваторій Сінмін в Китаї і Карла Шварцшильда в Німеччині.

Читайте також:  Фізики перевищили швидкість світла

Після незалежного аналізу декількох команд астрономів з’ясувалося, що в Землю він не вріжеться, але пролетить повз неї на рекордно малій відстані — менше сорока тисяч кілометрів від поверхні. Це можна порівняти з висотою геосинхронних орбіт, де обертаються супутники зв’язку, навігації та дистанційного зондування планети — близько 35 786 км. Як пише New Atlas, знаменна подія сталася 28 квітня о 18:49 за Гринвічем: 2020 HS7 пронісся на відстані всього близько 1200 кілометрів від неназваного космічного апарату.

Положення орбіти 2020 HS7

Положення орбіти 2020 HS7 щодо планет у внутрішній Сонячній системі (не в масштабі)

Судячи з усього, це перший випадок такого близького прольоту астероїда або комети повз штучного супутника Землі, якщо не брати до уваги мікрометеорити. Астрономи описують цю подію як»кулю пролетіла повз людину на відстані товщини волоса”. І дійсно, дистанція між космічним апаратом і небесним тілом склала менше 3,5% від орбіти першого. За мірками Сонячної системи – це мізерно мало.

Читайте також:  Новий фізичний закон допоміг зрозуміти, як ми утримуємо предмети в руках

Настільки невелике небесне тіло при вході в атмосферу нашої планети, швидше за все, згорить без сліду і не досягне поверхні, а навіть якщо і долетить до неї — не зможе заподіяти яких-небудь значних руйнувань. Тим не менш, виявлення, відстеження та уточнення характеристик 2020 HS7 послужило відмінним тренуванням для астрономів по всьому світу. Однією з цілей Pan-STARRS є “перепис” всіх астероїдів розмірами більше 300 метрів в поперечнику, які можуть становити загрозу для людства.