Суспільство

МОЗ готує екстрені заходи через медреформу

Максим Степанов

МОЗ відмовиться від системи фінансування лікарень, введеної в рамках другого етапу медреформи.

МОЗ готує екстрені заходи фінансування лікарень, в рамках яких з 1 червня воно буде відбуватися за новою системою. Про це заявив у вівторок, 5 травня, міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“До 1 червня ми введемо такі принципи фінансування. МОЗ терміново готує зміни до деяких нормативних актів, якими буде передбачено, що всі установи, які надають спеціалізовану і високоспеціалізовану допомогу, отримають фінансування з держбюджету не менше, ніж в 2019 році”, – заявив міністр.

Читайте також:  Психологи перевірили зв'язок між технологіями і психічним здоров'ям

Він зазначив, що недофінансування зараз є більш ніж у половини лікарень.

“Медреформа в тому вигляді, в якому ми отримали, означає звільнення близько 50 тисяч медпрацівників, закриття 332 лікарень – через дефіцит фінансування. Якщо ситуацію залишити на свавілля, то поодинокі звернення і страйки стануть щоденним масовим явищем. Дефіцит спостерігається в 984 лікарнях з 1747”, – заявив Степанов.

Також він повідомив, що з 11 травня почнеться експертиза госпіталів. На її базі будуть сформовані державні стандарти, дотримання яких стане обов’язковим.

Крім того будуть розроблені тарифи, за якими буде здійснюватися фінансування галузі наступного року. Вони базуватимуться на ринкових зарплатах медпрацівників і якісних показниках надання послуг.

Читайте також:  В Україні за добу зробили майже 18 тисяч щеплень

А до початку літа додаткове фінансування отримають первинна медична допомога, екстрена медична допомога, інфаркт і інсульт, а також чотири пакети лікування коронавірусу.

Джерело: Кореспондент