Суспільство

Названа причина втрати контролю над епідемією COVID-19

COVID-19

Річард Хортон, головний редактор британського The Lancet, одного з найавторитетніших медичних журналів світу, вважає, що ігнорування західними країнами думки китайських вчених про COVID-19 стало причиною тисяч смертей, яких можна було б уникнути. Про це він заявив в інтерв’ю китайському телеканалу CGTN.

За словами Хортона, The Lancet ще в кінці січня опублікував п’ять наукових статей китайських авторів про новий коронавірус, з яких можна було добре зрозуміти, що чекає країни Заходу в найближчі місяці.

“Ми все це знали в кінці січня, але більшість західних країн і США даремно витратили весь лютий і початок березня перш, ніж почали діяти. І в цьому полягає справжня трагедія COVID-19, – каже Хортон. – Завдяки китайським медикам і вченим, які працювали разом зі своїми зарубіжними колегами, вся необхідна інформація про вірус була доступна, але з незрозумілих причин, світ не звернув на неї уваги. І це призвело до тисяч зайвих смертей”.

Читайте також:  Під COVID віддадуть половину всіх ліжок у лікарнях

Річард Хортон неодноразово заявляв у соцмережах про необхідність обмежувальних заходів у зв’язку з поширенням коронавірусу, а в першій половині березня закликав британський уряд вжити рішучих заходів для боротьби з епідемією.