Наука

NASA відправить «валізу з лазерами» шукати воду на Місяці

CubeSat

У 2024 році NASA планує вперше за багато років відправити на місяць людей. Однак важливою умовою для колонізації супутника Землі залишається наявність на ньому води – вчені досі не знають, чи є вона там в замерзлому вигляді. З цією метою на орбіту Місяця виведуть невеликий лазер, який буде шукати лід в глибоких темних кратерах.

Незважаючи на численні дослідження, знання про Місяць досі недостатні. Головну проблему являють собою глибокі кратери, де, на думку астрономів, може перебувати кристалічний лід. Для його пошуку в рамках місії “Артеміда” на орбіту супутника буде виведено пристрій CubeSat, прозваний “місячним ліхтариком”. За розмірами його можна порівняти зі звичайною валізою. За допомогою лазерного випромінювання цей прилад повинен точно визначити місце, де на Місяці розташовані поклади води. Якщо вони там взагалі є, звичайно.

CubeSat відправлять на орбіту Місяця, щоб протягом двох місяців досліджувати південний полюс. За допомогою чотирьох лазерів, що використовують хвилі ближнього інфрачервоного діапазону, він буде шукати воду. Звичайна місячна поверхня пошле відбите лазерне світло назад на CubeSat. Але якщо назад надійде менше світла, це означатиме, що імпульс поглинений замерзлою водою.

Не виключено, що в ході своїх досліджень «місячний ліхтарик» зробить і інші важливі відкриття.

Джерело: slashgear.com

Залишити коментар