Наука

Ілон Маск і Джефф Безос отримали шанс відправити людей на Місяць

SpaceX

Один з найбільш амбітних проектів з освоєння космосу називається “Артеміда”. У його рамках NASA збирається вже в 2024 році відправити людей на Місяць. Тим часом у агентства досі немає космічного корабля. Тому воно уклало контракт відразу з трьома компаніями на суму, близьку до 1 мільярда доларів. Згідно з умовами, хто представить найбільш просунуту технологію, той і отримає право побудувати зореліт.

Dynetics

Концепт посадкового модуля від Dynetics

Щасливими володарями контрактів стали SpaceX Ілона Маска, Blue Origin Джеффа Безоса, власника Amazon, і Dynetics. Всі три компанії повинні представити свої розробки космічних кораблів до лютого 2021 року, після чого NASA вибере, хто виконає першу демонстраційну місію. Загальна сума контрактів становить 967 мільйонів доларів.

“Америка просувається вперед, зробивши останній крок, необхідний для висадки космонавтів на місяць до 2024 року, включаючи неймовірний момент, коли ми побачимо першу жінку, що ступила на поверхню супутника”, — з радістю заявив представник космічного агентства NASA.

NASA повідомляє, що отримало повне фінансування майбутньої місії. Представник агентства впевнений в тому, що одній з компаній точно вдасться створити відповідний для місії «Артеміда» космічний корабель в строк. Що цікаво, сума була розподілена між учасниками нерівномірно. Так, Blue Origin отримала 579 мільйонів доларів, Dynetics – 253 мільйони, а SpaceX всього 135 мільйонів. NASA не вдавалося в подробиці, повідомивши, що це пов’язано із заявками самих компаній, а також різному підході до досягнення цілей.

В рамках місії “Артеміда” на орбіті Місяця буде побудована невелика станція Gateway, яка стане по суті перевалочним пунктом між Землею і супутником. Звідти астронавти будуть спускатися безпосередньо на поверхню Місяця, використовуючи посадковий модуль однієї з трьох вищевказаних компаній.

Джерело: cnbc.com