Технології

Криворізький Ілон Маск розповів про свою унікальну електро-вантажівку

CoolOn

У березні 2020 року стало відомо про старт українського інженера Віталія Бризгалова — Murmuration Technology. Криворізький Ілон Маск, як його прозвали, розповів про унікальний електричний двигун і побудовану на його базі міську вантажівку CoolOn. Він поділився останніми новинами про хід робіт і своїм баченням розвитку галузі.

Раніше Віталій Бризгалов розробив модернізований вентильний реактивний мотор, встановивши його в мікроавтобус Peugeot J9. Особливості його електродвигуна – відсутність магнітів в статорі, пасивний ротор і відсутність пульсації моменту. За словами інженера, на сьогоднішній день це найнадійніший мотор, позбавлений всіх традиційних проблем. Крім того, для його виробництва використовується вдвічі менше міді, що дозволило істотно знизити його вартість. Також мотор володіє динамічно керованою рекуперацією з контрольованою інтенсивністю гальмування, що, за словами творців, навіть дозволить відмовитися від механічних гальм.

Читайте також:  ПК-версія Google Chrome отримала корисну фішку Android

На базі цього двигуна зараз ведеться розробка комерційного електромобіля CoolOn. Він буде виконаний у вигляді невеликої вантажівки з наступними розмірами: 5 метрів в довжину, 1,7 метра в ширину і 2,1 метра у висоту.

CoolOn

Інженер заявив, що електрокар отримає безпечну літієву батарею LifePO4 ємністю 40 кВт∙год, чого буде достатньо на 200 кілометрів їзди без підзарядки. Він також поставив перед собою мету використовувати по максимуму комплектуючі місцевого виробництва.

Про терміни появи комерційної версії електрогрузовка CoolOn поки не повідомляється.