Технології

Інженери MIT навчилися управляти дронами за допомогою жестів [ВІДЕО]

Дрон

Одне із завдань сучасної роботехніки-створення ефективного інтерфейсу людина-машина. Передбачається, що взаємодія між людьми і механізмами стане набагато ефективнішою, ніж зараз, а спосіб комунікації природнішим і інтуїтивнішим. Саме цьому завданню присвячені дослідження інженерів Массачусетського технологічного інституту (MIT), які розробили управління дроном за допомогою жестів і м’язових сигналів руки.

Новий метод управління був створений лабораторією комп’ютерних наук і штучного інтелекту MIT. Він дозволяє управляти безпілотником за допомогою м’язових сигналів руки, на якій розташовані чутливі сенсори. Описуючи свою роботу, інженери вказують, що був задіяний біологічний зворотний зв’язок замість звичного оптичного. Для демонстрації технології оператор керував польотом дрона крізь невеликі кільця, виконуючи лише незначні рухи рукою.

Читайте також:  В Android 12 вдалося активувати системну «Кошик»

На думку дослідників, в майбутньому взаємодія між людиною і машиною стане більш тісним і інтуїтивним. Втім, під час експерименту спостерігалися деякі складнощі, пов’язані з новою технологією і незвичним способом управління. Інженери припускають, що подібний інтерфейс може бути вкрай корисний в будівельній сфері, для віддаленого огляду обладнання морських платформ та іншої інфраструктури, до якої важко підібратися.

Джерело: techcrunch.com