Наука

Знайдена спільна риса у кажанів і людей

Кажан

Люди – не єдині, хто практикує соціальне дистанціювання в якості реакції на інфекційне захворювання. Нове дослідження показало, що кажани-вампіри соціально і фізично ізолюються від інших членів колонії, коли відчувають себе погано.

Кажани-вампіри – дуже соціальні істоти, що живуть в колоніях від сотень до тисяч особин. Соціалізація є ключовим компонентом їхньої стратегії виживання, оскільки вони піклуються один про одного через взаємовигідну поведінку – вони доглядають один за одним і спільно використовують їжу.

Читайте також:  Прослуховування музики перед сном призводить до утворення «вушного хробака»

Американські та Панамські вчені простежили за соціальною поведінкою невеликої колонії кажанів в Смітсонівському інституті тропічних досліджень в Панамі. Кажани вводили бактерії, які впливали на їх імунну систему і викликали захворювання, що призвело до того, що миші не мали енергії для основних видів діяльності.

Незважаючи на хворобу, кажани все ж продовжували спілкуватися, але хвороба змінювала те, як вони це зробили. Хворі кажани менше доглядали за собою, оскільки їм не вистачає енергії, і отримували менше відходу від здорових кажанів. Дослідники пов’язують це з симптомами самої хвороби — менш активні кажани менше доглядають за іншими, в результаті чого здорові не отримують від хворих відповідної послуги.

Читайте також:  Марсохід Perseverance відзвітував про нове відкриття [ФОТО]

Але головною зміною в поведінці, яку зафіксували дослідники, стало те, що хворі миші доглядали менше за тими зі своїх побратимів, з якими вони не були близько пов’язані.

Також вчені звернули увагу на те, що матері продовжували годувати своїх дитинчат, незалежно від епідемії та наявності хвороби. З чого дослідники роблять висновок, що хоча хворі миші і менш схильні до спілкування, на членів сім’ї це все ж не поширюється.