Наука

Дослідження показали, як кава впливає на ДНК

Кава

Нове дослідження виявило, як кава пов’язана з набором переваг для здоров’я.

Споживання кави пов’язують з низьким рівнем цукру в крові, здоров’ям печінки, більш чіткою пам’яттю, захистом від розвитку деменції і, можливо, навіть більш тривалою загальною тривалістю життя. Поряд з цими вражаючими ефектами, кава містить сполуки, які підвищують наш настрій і зазвичай роблять нас більш терпимими.

В останньому дослідженні, вчені хотіли з’ясувати, як кава і в деякій мірі чай пов’язані з цими перевагами для здоров’я. Більшість досліджень кави та чаю мають спостережливий характер, в значній мірі спираючись на кореляцію, а не на причинно-наслідковий зв’язок, тому знайти причину для користі здоров’я було досить складно.

Читайте також:  У США зловили найбільшого пітона завдовжки майже шість метрів

Дослідники зосередили свій пошук на епігенетичних змінах, тобто впливі навколишнього середовища (споживанні кави та чаю) на експресію генів. Експресія генів-це процес перетворення спадкової інформації в функціональний продукт (РНК або білок).

В ході роботи були проведені епігеномні асоціативні дослідження споживання кави та чаю майже 15 800 людьми європейського та афроамериканського походження. Вчені кажуть, що це одна найсильніших сторін проекту — велика кількість спостережуваних людей з різних етнічних груп.

Контролюючи інші фактори, які також можуть впливати на гени людей, дослідники зосередилися на епігенетичних асоціаціях, специфічних для вживання кави та чаю. Вони виявили значущу групу, яка, зменшує ризик деяких захворювань, особливо хвороб печінки і серця. Процес, за допомогою якого кавові сполуки впливають на наші гени, називається метилюванням ДНК.

Читайте також:  NASA планує доставити частинку Марса на Землю

“У сукупності це дослідження показує, що споживання кави пов’язане з диференціальними рівнями метилювання ДНК, і що пов’язані з кавою епігенетичні варіації можуть пояснити механізм впливу споживання кави на ризик захворювань”, — повідомляють дослідники.

Залишити коментар