Наука

«Хаббл» сфотографував руйнування комети

Комета C / 2019 Y4 (ATLAS)

Астрономам вдалося зробити детальний знімок того, як комета C / 2019 Y4 (ATLAS) розлетілася на рій блискучих осколків.

Комета C / 2019 Y4 (ATLAS), виявлена лише в грудні минулого року, вже перестала існувати. Не встигнувши підійти до земної орбіти, вона розлетілася на окремі шматки. Судячи зі знімка, зробленого за допомогою телескопа “Хабба”, мова йде приблизно про 25-30 фрагментах, які продовжують політ всередині Сонячної системи як єдине скупчення.

«За два дні спостережень їх зовнішній вигляд так істотно змінювався, що нам навіть важко провести зв’язок між уламками комети. Виною тому можуть бути самі фрагменти, які відбивають сонячне світло, а тому мерехтять як вогні різдвяної ялинки», пояснив астроном Девід Джевітт з Каліфорнійського університету.

Читайте також:  До кінця століття у всіх людей буде додаткова артерія

У міру того, як комета наближається до зірки, вона нагрівається і починає виділяти газ і втрачати частину своєї речовини — звідси і знаменитий «хвіст» будь-якої комети. Але залишає її газ діє як реактивний струмінь, через яку комета починає обертатися навколо своєї осі. Якщо це обертання стане досить швидким, доцентрові сили перевищать максимальну міцність ядра, і комета почне розщеплюватися і в підсумку розпадеться на частини.

В даний час фрагменти комети знаходяться на орбіті Марса, а до 23 травня при поточній швидкості вона вийде на орбіту Землі. 31 травня вона пройде перигей і поступово загубиться в глибинах Сонячної системи. Орбіта цих уламків становитиме приблизно 6000 земних років, так що більше ми їх не побачимо.

Залишити коментар