Суспільство

Підраховано користь карантину для життя і здоров’я

Забруднення

Співробітники незалежного Центру досліджень енергетики та чистого повітря, грунтуючись на даних про зниження рівня забруднення атмосфери, підрахували, скільки смертей і хвороб, що викликаються екологічними причинами, було попереджено в Європі в результаті введення карантину.

За даними Центру, за 30 — денний період з середини березня до середини квітня рівень забруднення повітря діоксидом азоту знизився в країнах Європи в середньому на 40%, а аерозольними частинками – на 10%. Таке поліпшення якості повітря відбулося, в першу чергу, через спаду в споживанні вугілля і нафтопродуктів.

В результаті, як стверджують дослідники, було попереджено як мінімум 11000 смертей, 6000 нових випадків захворювання астмою у дітей, 1900 гострих нападів астми, що вимагають надання швидкої медичної допомоги, а також 600 випадків передчасних пологів.

Читайте також:  В Україні добовий рекорд зі щеплень від COVID-19

Крім того, автори дослідження говорять про 1,3 мільйона робочих днів, які, якби не підвищення якості повітря, були б пропущені через хвороби, пов’язані з поганою екологією. Але враховуючи, що на час карантину багато підприємств і організацій і так призупинили свою роботу, цей показник виглядає дещо сумнівно.