Переговори

5 кроків осягнення мистецтва ведення переговорів

Світ був би зовсім іншим, якби всі робили так, як ви того хочете. Було б дуже добре, якби всі навколо відчували ваші думки, почуття і бажання. Але життя влаштоване зовсім інакше і вам необхідно навчитися домагатися бажаного за допомогою переговорів.

Під час переговорів жодна сторона не може тримати все під контролем. Найкраще, коли всі знаходяться в рівних умовах. Тим не менш, комусь одному хочеться взяти верх і взяти все в свої руки.

Еntrepreneur пропонує п’ять кроків, які допоможуть виглядати краще під час переговорів.

1. Встановіть зв’язок

Мудрі люди, в першу чергу, налагоджують контакт. Це дозволяє людям відчувати себе комфортно поруч з вами. Правда, цю пораду часто ігнорують, вважаючи, що почуття під час переговорів повинні виникати самі по собі. Не забувайте, що краще бути відкритим і щирим. Чесність, прямота і почуття власної гідності є невід’ємною частиною і основою, на якій повинні бути побудовані конструктивні переговори.

Вам буде набагато простіше вести переговори, коли інша сторона поважає вас не тільки в якості підприємця, але і як людину. Довіра – ключ до успішних переговорів.

2. Будьте щирим

Набагато краще, якщо ви покажите всім свої позитивні якості, але це повинно бути щиро. Не варто недооцінювати здатність інших людей відчувати, ким ви є насправді. Вам навряд чи вдасться приховати лицемірство, схильність до маніпуляцій і скритність.

У той же час, ви теж відразу зможете зрозуміти, якщо з вами не відверті, намагаються щось приховати. Нещирість є однією з найбільших проблем під час переговорів.

3. Зосередьтеся на взаємній вигоді

Вигідна для всіх ситуація є єдиним способом зробити все на відмінно. Якщо напередодні переговорів ви думаєте тільки про себе, то це жахливо. Ви повинні пам’ятати, що це всього лише робота, яка однаково для всіх важлива. Майте на увазі, що якщо розділяти усе чорне і біле (виграш-програш), то мислення стає обмеженим. Творчий підхід має дуже велике значення для хороших переговорів.
У кінцевому рахунку всі учасники переговорів повинні залишитися по один бік барикад. Ви хочете бути хорошим працівником, тому намагайтеся не загрузнути в дрібницях. Тримайтеся подалі від неприємних ситуацій.

4. Поводьтеся, як доросла людина

Не забувайте про те, що в кожному живе дві сутності: дорослий і дитина. Доказом цього є ситуації, коли під час серйозної ділової зустрічі хтось починає поводитися по-дитячому, підбурює, а це негативно впливає на інших. Коли ви помічаєте подібне, не забувайте, що кожен може вийти з рівноваги.

Будьте своєрідним якорем і прикладом поведінки дорослої людини. Допомагайте людям повернути рівновагу. Ведіть себе гідно, подаючи приклад іншим. Не сперечайтеся і ставитеся з розуміння до всіх.

5. Дотримуйтеся певного тону бесіди

Ніколи не забувайте, що всі переговори мають певну тональність. Не порушуйте її. У деяких ситуаціях варто тримати язик за зубами. Завжди пам’ятайте про те, що коротка мовчанка може сказати набагато більше гучних фраз. Дайте собі та іншим час, щоб осмислити сказане.

Нікого не квапте. Спробуйте відчути настрій всіх хто бере участь в переговорах, у тому числі і себе.

На закінчення

Використовуючи ці принципи на практиці, ви зможете стати ближче до мистецтва володіння переговорів. Переговори – це рушійна сила відносин. Підтримуючи добрі взаємини, кожен учасник переговорів може виграти. Найчастіше під час переговорів підписуються договори, які передбачають тривале співробітництво і саме в цей час ви заробляєте певну репутацію.

Оволодівши мистецтвом переговорів, ви заслужите репутацію ділової серйозної людини. А далі перед вам більше можливостей в майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *