Суспільство

Бізнесу зняли обмеження щодо кредитів під 0%

Кредит

Уряд знову розширив програму кредитування бізнесу, в тому числі, під ставку в 0%.

Уряд на засіданні в середу, 29 квітня, розширив дію програми Доступні кредити 5-7-9% і зняв обмеження за сумою кредиту для рефінансування під 0%. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Оновлена ​​програма дозволяє:

  • отримати рефінансування в рамках антикарантинного пакета під 0%, яким було доповнено програму 15 квітня, зможуть підприємці, чий річний дохід не перевищував 10 млн євро. Знімається обмеження максимальної суми кредиту на таке рефінансування. Обмежується тільки сума наданої держпідтримки, яка сукупно не може перевищувати за будь-який трирічний період 200 000 євро;
  • рефінансувати діючі кредити за ставкою 3%, 5%, 7% або 9% річних на термін до п’яти років у сумі до 3 млн грн. Обидва види рефінансування доступні для позичальників, що мають кредити в будь-якому банку України;
  • Оформити відстрочку за сплатою не тільки тіла кредиту, але і відсотків на обслуговування позики. Така відстрочка може досягати дев’яти місяців і залежить від мети держпідтримки.
Читайте також:  ВООЗ: Дельта нівелює досягнення в боротьбі з COVID

У Мінфіні нагадують, що отримати кредит за програмою можна в чотирьох держбанках і трьох комерційних банках.

Своєю чергою, в Мінекономіки уточнили, що отримати компенсацію ставки за діючими кредитами до 0% зможуть ті компанії, які збережуть не менше 60% фонду оплати праці і 80% персоналу. Причому умова має зберігатися протягом усього терміну отримання цієї держпідтримки.

Крім того, позики на рефінансування надаються за відсутності у підприємства проблемної заборгованості за отриманими ним кредитами в банках на 1 березня 2020 року.