Суспільство

Стало відомо, як електронні сигарети впливають на здоров’я

Дим

Нове дослідження показало, що нікотинові електронні сигарети викликають у молодих людей збільшення частоти серцевих скорочень і артеріального тиску.

Електронні сигарети часто підносяться, як більш здорова альтернатива традиційним тютюновим виробам. Попередні дослідження показали, що активне куріння тютюнових виробів призводить до підвищення артеріального тиску і частоти серцевих скорочень, а також до зниження м’язової симпатичної нервової активності (MSNA). Однак зміни серцево-судинних і нервових реакцій під час куріння електронних сигарет не були так широко вивчені.

Дослідники з Мічиганського технологічного університету спостерігали групу здорових 20-річних людей, які використовують електронні сигарети. Кожен доброволець брав участь у двох окремих сеансах вейпінгу, розділених на місяць. Учасники використовували електронну сигарету, що містить нікотин або плацебо протягом 10 хвилин. Вчені брали показання артеріального тиску у добровольців перед кожним сеансом вейпінгу і після 10-хвилинного періоду відновлення після. Під час сеансів учасникам також вимірювали частоту серцевих скорочень, кров’яний тиск і MSNA.

Читайте також:  У МОЗ назвали головну умову повного локдауну

Коли добровольці використовували нікотинову сигарету, у них підвищувався як кров’яний тиск, так і частота серцевих скорочень. У період відновлення, частота серцевих скорочень знижувалася до нормальних значень, але кров’яний тиск залишався високим досить довго. Активність MSNA знижувалася під час “ширяння” і залишалася нижче норми після. Добровольці не відчували таких же серцево-судинних змін при прийомі плацебо. Ці результати свідчать про те, що електронні сигарети з нікотином пригнічують передачу нервових імпульсів, що регулюють кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень.

«Ми прийшли до висновку, що люди, які використовують електронні сигарети з нікотином, можуть піддавати себе більшому ризику розвитку гострої та / або хронічної гіпертонії», — пишуть дослідники.