Наука

Що було до Великого вибуху – відповідь, здається, знайдена

Великий вибух

Нове дослідження в галузі теоретичної фізики відкрило вікно в ранній Всесвіт, показавши, що він міг бути не таким вже і раннім. Тобто ми можемо спостерігати результат останньої ітерації циклу вибуху і відскоку.

Теорія великого відскоку свідчить, що наш Всесвіт з’явився в результаті розпаду якогось попереднього Всесвіту.

Згідно ж Теорії великого вибуху, давним-давно, 13,8 мільярда років тому, Всесвіт був розміром з персик і мав температуру більше чотирьох мільярдів градусів. Потім стався вибух.

Дивно, але ця дивовижна теорія підтверджується проведеними спостереженнями. Але картина, що малюється теорією Великого вибуху, не повна-не вистачає частини головоломки, а саме інформації про перші «кроки» раннього Всесвіту. Чим ближче ми намагаємося наблизиться до розгадки, тим складніше стають математичні розрахунки і в певний момент просто втрачають сенс.

Читайте також:  Вчені прийшли до висновку, що висадка нових лісів марна

Недослідженою залишається “сингулярність” — точка нескінченної щільності, що існувала до Великого вибуху. Фактично, в якийсь момент Всесвіт був втиснутий в нескінченно крихітну і в нескінченно щільну точку. Це абсурдно, а значить нам потрібна нова фізика для вирішення виявленої проблеми, так як наявна з нею не справляється, і ніяк не може пов’язати гравітацію та інші сили при надвисоких енергіях.

Зробити це може теорія струн, яка здатна пояснити найбільш ранні моменти Всесвіту. У даній теорії є поняття “екпіротичного” Всесвіту. Тобто, Великий вибух був викликаний чимось, що відбувалося до нього, а сам вибух був не початком, а частиною більш глобального процесу.

Читайте також:  Астрономи виявили планету, яка повинна була згоріти

Розвиток екпіротичної концепції призвело до появи теорії циклічної космології — постійно повторюваного Всесвіту, якому теорія струн дала математичне обґрунтування.

Циклічний Всесвіт рухається від початку до кінця, від розширення до стиснення, подорожуючи вперед і назад у часі. Вічно.

Як би немислимо це не звучало, в ранніх версіях циклічної моделі було складно зіставляти спостереження, і це серйозна проблема, так як це наука, а не байка, яка розповідається біля багаття.

Основною перешкодою є спостереження космічного мікрохвильового фону-викопного світла, що залишилося з часів, коли Всесвіту було всього 380 000 років. Далі ми просто не можемо бачити. Тому здавалося, що циклічний Всесвіт – витончена, але невірна ідея.

Читайте також:  Знайдено зв'язок між самотністю і діабетом

В опублікованому в базі даних arXiv дослідженні були виявлені деякі раніше упущені варіанти. Фізики Роберт Бранденбергер і Зівей Ванг з Університету Макгілла в Канаді відзначили, що в момент «відскоку», коли наш Всесвіт стискається до неймовірно маленької точки і повертається в стан, що передує Великому вибуху, можна вибудувати всі дані в логічний ланцюжок і отримати вірний результат, який можна підтвердити за допомогою спостережень.

Іншими словами, складна і незрозуміла фізика дозволяє радикально переглянути наш час і місце в космосі. Але щоб перевірити нову модель, нам доведеться дочекатися результатів спостережень.

Залишити коментар