Технології

У популярних антивірусах виявили критичну вразливість

Вірус

Традиційно антивіруси покликані захищати користувачів від вірусів і зловмисників. Однак дослідницька група Rack911 Labs запевняє, що використання навіть найпопулярніших антивірусів може нести ще більшу небезпеку. Вони з’ясували, що в них присутні критичні уразливості, що дозволяють хакерам порушити нормальну роботу комп’ютерів.

Експерти виявили пролом в безпеці 28 популярних антивірусів для Windows, macOS і Linux, серед яких Windows Defender, Avast, BitDefender, AVG, Kaspersky, Norton, McAfee і багато інших. Уразливість, що отримала назву Symlink, дозволяє зловмисникам видаляти важливі файли на комп’ютері жертви, що може повністю порушити нормальну роботу операційної системи.

Для використання уразливості зловмисникам необхідно завантажити шкідливий файл на комп’ютер жертви. При його виявленні антивірус приймає рішення про його видалення або приміщенні в карантин. У цей момент вірус підміняє себе іншим файлом з комп’ютера, необхідним для роботи самого захисного ПЗ або операційної системи. Таким чином антивірус самостійно порушує роботу ОС.

Читайте також:  Xiaomi показала прозору версію флагманського Mi10

Нижче представлений повний список антивірусів, в яких була виявлена уразливість:

Уразливість в антивірусах

За словами дослідників з Rack911 Labs, виявлена ними вразливість пов’язана з досить старою проблемою операційних систем, що передбачає можливість виконання паралельних процесів. Вони відзначають, що деякі з розробників захисних програм вже відреагували на їх знахідку і випустили відповідні оновлення.

Джерело: gizchina.com

1 коментар

Залишити коментар