Наука

Палеонтологи назвали найнебезпечніше місце планети за всю історію Землі

Сахара

100 мільйонів років тому люті хижаки зробили Сахару найнебезпечнішим місцем на Землі.

Про це повідомляє міжнародна група вчених, яка опублікувала найбільший огляд копалин на південному сході Марокко за останні 100 років, передає SciTechDaily. Як кажуть самі дослідники, ця робота відкриває вікно в епоху динозаврів Африки.

Близько 100 мільйонів років тому на місці дослідження розташовувалася велика річкова система, наповнена безліччю видів водних і наземних тварин. Скам’янілості з групи Кем-Кем (назва геологічної групи місцевості) включають 3 найбільших хижих динозаврів з коли-небудь відомих, а також птерозаврів і крокодилоподібних мисливців. Автори досліджень підкреслюють, що такий «набір» робить це місце найнебезпечнішим в історії планети.

Читайте також:  Як марихуана може впливати на мозок підлітка

За словами професора Девіда Мартілла з Університету Портсмута, багато хижаків покладалися на рясні запаси риби. «Це місце було наповнене рибою величезних розмірів, включаючи гігантських целакантів і бурого протоптера”.

Дослідники з університетів різних країн світу підготували перший докладний і повністю ілюстрований звіт про багатому викопними схилі, раніше відомому як Кем-Кем. Останній раз велика робота з викопних Африки була проведена німецьким палеонтологом Ернстом Стромером в 1936 році, саме тому вчені підкреслюють важливість досліджень зараз, з сучасними технологіями, щоб пролити світло на давнє минуле Африки.

Залишити коментар