Технології

Nikola зажадав у Tesla $ 2 мільярди за крадіжку дизайну

Nikola Motor one

Два американських автовиробника не змогли поділити вигляд своїх вантажівок.

У грудні 2016 року компанія Nikola Motor, що базується в Арізоні, представила 1000-сильну вантажівку One з 6-ма електродвигунами, які отримують енергію від водневих паливних елементів. Машина повинна стати серійною в 2020 році, якщо виробництву не завадить судовий спір з компанією Tesla. Каліфорнійського автовиробника звинуватили в крадіжці дизайну для своєї вантажівки Semi, показаного в листопаді 2017 року, а у відповідь фірма Ілона Маска подала в суд позов про порушення патентних прав з боку Nikola.

Читайте також:  iPhone 14 Pro буде набагато міцнішим за своїх попередників

Tesla

Як повідомляє Forbes, в травні 2018 року Nikola Motor звернулася до суду з вимогою визнати дизайн Tesla Semi таким, що порушує авторські права — нібито новинка занадто схожа на One, особливо в тому, що стосується дизайну вітрового скло із закругленими краями, форми кабіни, а також дизайну і функціональності бічних дверей. В якості компенсації Nikola Motor зажадала у Tesla компенсацію в розмірі $2 мільярдів.

Nikola Motor one

У грудні 2019 року Tesla звернулася до відомства з патентів і товарних знаків США (USPTO) з позовом про визнання недійсним патенту Nikola Motor на конструкцію дверей вантажівки. У підсумку навесні 2020 року вердикт за позовом Tesla був винесений — USPTO відмовила в анулюванні патенту, аргументувавши цей тим, що Tesla не навела жодного доводу, який міг би підтвердити вимоги позивача і позбавити Nikola Motor права на захист розробленої компанією конструкції.

Читайте також:  Нові навушники AirPods отримають функції фітнес-трекерів

Tesla

При цьому справу про захист авторських прав на дизайн вантажівки досі не розглянуто. У Tesla ніяк не коментують цей позов, а в Nikola Motor заявили, що продовжать відстоювати свої права в судовому порядку і розцінюють рішення USPTO як підтвердження правоти компанії і неспроможність претензій з боку конкурента. Примітно, що обидва автовиробника названі на честь одного вченого Ніколи Тесли — один бренд взяв ім’я винахідника, а інший – його прізвище.