Наука

Японські вчені знайшли незвичайну заміну ракетному паливу

Ракета Rocket Lab

Ракети – єдиний спосіб доставки космонавтів і супутників на орбіту Землі. Однак цей метод складно назвати ефективним. Справа в тому, що 95% маси ракети становить дороге паливо, необхідне для підняття величезного літального апарату в повітря. Ключем до вирішення цієї проблеми може стати мікрохвильова бездротова передача енергії, якою активно цікавляться японські вчені.

Вартість запуску однієї ракети може досягати 10 мільйонів доларів. Це означає, що відправка в космос 1 грама корисного вантажу дорівнює за вартістю 1 граму золота. Дослідники з японського університету Цукуби зайнялися розробкою способу бездротової передачі енергії за допомогою мікрохвиль. Передбачається, що ця технологія дозволить в майбутньому повністю відмовитися від традиційного палива, підвищивши ефективність ракет, і виводити на орбіту більше корисного вантажу. Крім того, це прискорить освоєння космосу.

Ракета

Використані в дослідженні ракети

Вчені пояснюють, що ракеті потрібно мегават тяги з приводом від променя — це приблизно дорівнює вихідної потужності десяти автомобілів на кілограм корисного навантаження, щоб досягти мінімальної орбіти. У новому експерименті мікрохвилі передавалися за допомогою наземної антени, що має такий же розмір, як і на ракеті. Для поліпшення ефективності потрібен великий передавач і маленький приймач на літальному апараті.

Читайте також:  Астрономи знайшли докази наявності води на Марсі

Першим результатом стало комп’ютерне моделювання. Так, були проведені наступні розрахунки: ефективність роботи наземного мікрохвильового генератора знаходиться на рівні 51%, бездротового Джерела живлення, який відправляє мікрохвилі в ракетну рухову систему, — 14%, антени на ракеті — 34%, А пристрою, що використовує мікрохвильову енергію для нагріву палива, — 6%. Нові дослідження зосередяться на визначенні ефективності технології на великих відстанях.

Джерело: spacedaily.com

Залишити коментар