Технології

Створено робота для ефективного і безпечного гасіння пожеж [ВІДЕО]

Multiscope Rescue

Професія пожежного вважається однією з найнебезпечніших. Їм доводиться постійно ризикувати життям, борючись зі стихією. Однак часом підібратися до вогню ніяк не вдається або ж занадто ризиковано. Для вирішення цієї проблеми був створений робот Multiscope Rescue, здатний проникнути у важкодоступні зони, де жоден костюм не зможе захистити людину.

Нова пожежна машина була створена компаніями Milrem Robotics і InnoVfoam, кожна з яких відповідала за різні функції робота. Так, перша вважається лідером у виробництві наземної безпілотної техніки, в той час як друга має великий досвід виготовлення протипожежних систем. У завдання Multiscope Rescue буде входити моніторинг і локалізація вогнищ загоряння в небезпечних для людини місцях. Це можуть бути заводи з хімікатами, зони з підвищеною температурою, великі склади та інші об’єкти. Машина оснащена безліччю камер, а також датчиків, включаючи теплові, інфрачервоні, газові та хімічні. Все це дозволяє роботу орієнтуватися в просторі і визначати ситуацію навколо.

Читайте також:  «Google Перекладач» отримає серйозний редизайн

“На додаток до пожеж в міських умовах, щороку відбуваються масштабні лісові та ландшафтні пожежі, які загрожують навколишньому середовищу і життю людей. Системи, які ми розробляємо з InnoVfoam, можуть зменшити небезпеку, з якою стикаються пожежники, і дозволять стримати стихію”, – розповідає генеральний директор Milrem Robotics.

За словами представників компанії Milrem Robotics, робот настільки міцний, що його можна буквально скидати з повітря в осередок загоряння. Після цього управління Multiscope Rescue переходить в руки оператора. Максимальне навантаження пристрою складе 1200 кілограм з тягою до 6400 Ньютон-метрів. Це дозволить йому нести спеціальне обладнання, наприклад, резервуари з піною або водою, важкі пожежні шланги або безпілотники. Завдяки техніці InnoVfoam робот здатний видавати 20 000 літрів води або піни в хвилину.

Читайте також:  Компактний електролітак зробить регіональні польоти доступними

Джерело: newatlas.com