Наука

Астрономи довели, що Чумацький шлях «викидає» з себе зірки

Галактика

Довгий час вважалося, що зірки майже ніколи не змінюють свою орбіту. Вони являють собою надмасивні об’єкти, зрушити які під силу лише деяким явищам у Всесвіті. В ході нових досліджень група вчених не тільки спростувала цю теорію, але і довела, що зірки навіть можуть бути викинуті за межі галактики.

Нові дані були отримані за допомогою комп’ютерного моделювання. Проект “Зворотній зв’язок в реалістичних середовищах 2” (FIRE-2) спрямований на з’ясування того, як формувалися зірки в області галактичного гало Чумацького Шляху. Автори дослідження відзначають, що розбіжності між прийнятими теоріями і показаннями моделювання викликали у них здивування. Після вивчення інших джерел вони остаточно переконалися у своїй правоті.

Галактика

Змодельоване зображення Чумацького Шляху і радіально виштовхуваних з галактики зірок

“Високоточні розрахунки показали, що Чумацький Шлях запускає зірки в космічний простір в потоках, викликаних вибухами наднових”, — розповів старший автор дослідження Джеймс Баллок.

Читайте також:  Названа середня температура Землі в льодовиковий період

На думку вчених, область гало являє собою археологічну запис різних періодів існування галактики. Моделювання за допомогою FIRE-2 дозволило астрономам побачити процеси, що відбуваються у Всесвіті на власні очі. В ході вибухів наднових викидається величезна енергія і газ, які і виштовхують окремі зірки в гало Чумацького Шляху.

На додаток вчені повідомили, що зірки на зразок Сонця мають низький шанс бути виштовхнутими, оскільки володіють підвищеною кількістю металу в своєму ядрі. Світила з меншим об’ємом металів знаходяться в більшій небезпеці, в разі якщо на невеликій відстані від них відбудеться вибух наднової.

Джерело: eurekalert.org

Залишити коментар