Наука

Життя в горах знижує ризик розвитку хронічних захворювань

Гори

Нове дослідження показало, що люди, які живуть у високогірних районах, мають низький ризик розвитку хронічних захворювань, таких як гіпертонія і діабетична анемія. Причина цього може бути пов’язана з тим, що їх організм адаптувався до життя з меншою кількістю кисню.

Спостереження за людьми Мосо, що живуть поблизу Тибетського плато на висоті понад 2 500 тисяч кілометрів, показало, що ті мають більш низький ризик розвитку гіпертонії і діабетичної анемії, ніж низькогірні жителі Хань. Люди живуть високо на Тибетському плато протягом багатьох тисяч років і їх фізіологічні особливості, мабуть, є тим, що пом’якшує гіпоксичний стрес.

У той час як мандрівники на великих висотах відчувають зниження споживання кисню приблизно на 10 — 20%, тибетці не відчувають ніякого дефіциту. Це відбувається тому, що їх тіла природним чином розширюють свої кровоносні судини в процесі, званому вазодилатацією, щоб компенсувати знижений вміст кисню. Це підвищує їх кровопостачання і знижує кров’яний тиск, щоб збільшити доставку кисню.

Читайте також:  З'явився спосіб подорожувати, не встаючи з дивана

Оскільки останнім часом хронічні захворювання стають глобальною проблемою охорони здоров’я, дослідники кажуть, що дуже важливо зрозуміти, як на них можуть впливати різні локальні особливості та генетично адаптації.

Залишити коментар