Наука

До 2050 року льоди Арктики зникнуть остаточно: нове дослідження

Лід

Кліматологи стверджують, що вже через тридцять років Арктика прогріється настільки, що буде втрачати весь свій лід за літній період.

Протягом мільйонів років в Арктиці відбувався один і той же цикл. Взимку пласт морського льоду розширювався, оскільки температура повітря опускалася нижче нуля. А влітку частина льоду відтавала, і солона вода знову поверталася в океан. Однак потім настала ера людини – і все змінилося.

Читайте також:  В Африці знайшли найбільші позаземні алмази

Завдяки тому, що велика кількість парникових газів рік від року прогріває атмосферу, загальний обсяг льоду почав поступово скорочуватися. Однак навіть влітку Арктика залишалася похована під товщею льоду, який просто не встигав розтанути до настання зими. Однак цьому скоро прийде кінець.

Арктика

Наочне порівняння розмірів крижаного покриву Арктики в 1984 і 2016 роках

Результати недавнього аналізу показали, що всього через кілька десятків років Північний Льодовитий океан буде повністю звільнятися від льоду на літній період. І це-в найоптимістичнішому випадку, якщо нам вдасться серйозно скоротити кількість шкідливих викидів в атмосферу.

“Переважна більшість наших моделей вказує на те, що до 2050 року лід в Арктиці буде просто зникати, за умови, що викиди CO2 будуть як мінімум на 1000 гігатонн менше, ніж в 2019 році», пишуть дослідники.

Читайте також:  Доведено можливість подорожей у часі без парадоксів

Що це означає Для нас з вами? По-перше, планета після цього почне прогріватися ще швидше, оскільки лід більше не відображатиме значну частину сонячного світла назад в атмосферу. Крім того, рівень Світового океану на час арктичного літа буде зростати, а місцевій океанічній фауні доведеться різко адаптуватися до мінливих умов. Що в результаті трапиться з екологією даного регіону, ми з вами дізнаємося через пару десятків років.

Залишити коментар