Наука

Космічний апарат досліджує дельту річки на ознаки життя на Марсі

Єзеро кратер

Нові дослідження показують, що відкладення в дельті річки всередині кратера Єзеро на Марса формувалися протягом довго часу. Це в свою чергу говорить про те, що річка могла містити життя, докази якої повинні були добре зберегтися.

Хвилясті смуги, видимі з космосу, показують, що колись на поверхні Марса текли річки, але як довго це відбувалося? Вчені стверджують, що достатньо, щоб залишити сліди існуючого життя.

Дослідники припустили, що марсіанський кратер Єзеро може бути хорошим місцем для пошуку ознак життя. Новий аналіз супутникових знімків підтверджує цю гіпотезу. Моделюючи тривалість часу, який потрібно було для формування шарів опадів в дельті, відкладених стародавньою річкою, дослідники прийшли до висновку, що якби життя колись існувало на поверхні Марса, її сліди могли залишитися в відкладеннях дельти.

Читайте також:  Вчені з'ясували, що краще - друкувати або писати текст від руки

“Ймовірно, на Марсі існувала вода протягом значного періоду часу, і це середовище, безумовно, була придатна для життя, навіть якщо вона була посушливою», — говорить провідний автор статті Матьє Лапотр. “Ми дізналися, що осад відкладався швидко і що якби там були органічні речовини, то вони були б швидко «законсервовані»”.

Кратер Єзеро був обраний для наступної місії марсохода NASA частково тому, що це місце містить дельту річки, яка на землі, як відомо, ефективно зберігає органічні молекули, пов’язані з життям. Нова робота вчених пропонує керівництво з вилучення зразків, щоб краще зрозуміти стародавній марсіанський клімат і тривалість формування дельти.

Читайте також:  Доведено можливість подорожей у часі без парадоксів

Знахідки з кратера могли б допомогти також зрозуміти, як розвивалося життя на Землі. Якщо на Марсі колись і існувало життя, то воно, швидше за все, не розвинулося далі одноклітинної стадії, кажуть вчені. Його еволюція була зупинена якоюсь невідомою подією, яка стерилізувала планету. Це означає, що марсіанський кратер може служити своєрідною капсулою часу, що зберігає ознаки життя.

Залишити коментар