Наука

Кількість комах на Землі значно зменшилася

Комахи

Остання оцінка кількості комах показує зниження чисельності майже на 25% за останні 30 років.

Аналіз об’єднав спостереження за майже 1700 комахами і показав, що деякі види все-таки порушують загальну тенденцію до зниження. Зокрема, чисельність прісноводних комах збільшується на 11% кожне десятиліття після вжиття заходів з очищення забруднених річок і озер. Однак ця група представляє лише близько 10% від спостережуваних особин і не запилює посіви.

Комахи мають важливе значення для екосистем, від яких залежить людство. Вони запилюють рослини, є їжею для інших істот і переробляють відходи природи. Попередні дослідження вже попереджали про “катастрофічні наслідки для виживання людства”. Автори нової роботи підкреслюють, що люди завжди повинні пам’ятати про те, що наша їжа залежить від комах.

Читайте також:  Астрономи наблизилися до розгадки таємниці подвійних зоряних систем

В останньому дослідженні вчені розглядали динаміку зниження чисельності комах. “Ситуація в Європі, схоже, зараз стає все гірше. Але чому це так, ми не знаємо”, — коментує автор дослідження. У Північній Америці спад скорочується, але дуже повільно.

В інших місцях дані набагато більш мізерні. “Ми знаємо з наших результатів тільки, що розширення міст шкідливо для комах. Це відбувається в Східній Азії та Африці дуже швидкими темпами. У Південній Америці руйнується Амазонка. Немає абсолютно ніяких сумнівів, що це погано для комах та інших тварин”.

Основними причинами втрати комах автори називають руйнування середовища проживання, пестициди і світлове забруднення. А ось наслідки кліматичної кризи залишаються неясні.

Читайте також:  Космічні супутники допоможуть в боротьбі із забрудненням повітря

Залишити коментар