Технології

Ілон Маск оголосив терміни початку тестування супутникового інтернету Starlink

Starlink

На цьому тижні компанія SpaceX успішно вивела на навколоземну орбіту чергову порцію супутників Starlink. Це один з перспективних проектів Ілона Маска, націлений на створення глобального супутникового інтернету. До сих пір глава космічної компанії не озвучував конкретних термінів по запуску своєї мережі, але на тлі останніх досягнень він вирішив поділитися планами.

У минулому повідомлялося, що первинне тестування Starlink має пройти в 2019-2020 роках. Судячи з усього, SpaceX має намір дотримуватися цього плану. У коментарях до повідомлення про успішний запуск 22 квітня 60 нових супутників у Ілона Маска запитали, коли ж люди нарешті зможуть скористатися супутниковим Інтернетом. У відповідь мільярдер заявив, що закрите бета-тестування може початися приблизно через три місяці, а вже через півроку варто чекати запуску публічної бета-версії. Однак він не уточнив, жителі яких країн зможуть скористатися такою можливістю.

На даний момент на орбіті Землі знаходиться 422 супутника Starlink, а всього SpaceX планує запустити близько 42 000 апаратів, що дозволить забезпечити всю планету доступним і високошвидкісним Інтернетом. Правда, вже зараз ініціатива піддається критиці з боку наукової спільноти. Проблема в тому, що така велика кількість супутників унеможливить вивчення космосу з поверхні планети.

Читайте також:  Штучний інтелект навчився «бачити» крізь стіни

Залишити коментар