Технології

Слух: WhatsApp скопіює функції китайського супер-додатку

WeChat і WhatsApp

WhatsApp відомий як засіб для спілкування, але незабаром його функціональність може помітно зрости. У мережі з’явилася інформація про плани Facebook по апгрейду популярного месенджера до супер-додатку, подібного китайському WeChat. Ідея такого перетворення полягає в можливості використовувати WhatsApp в якості платіжного засобу, інструменту для замовлення таксі та інших корисних дій.

За даними видання Bloomberg, для популяризації фірмових сервісів Facebook планує розширити свою діяльність у східних регіонах, де популярні супер-додатки. Вони об’єднують відразу кілька сервісів в одному інтерфейсі. Наприклад, не виходячи з месенджера, можна здійснити грошовий переказ, замовити їжу або зробити покупку в інтернет-магазині. Очікується, що першими випробувати розширену версію WhatsApp зможуть користувачі в Індії.

Однією з найуспішніших бізнес-моделей в просуванні додатків вважається його перетворення в торговий майданчик. І з огляду на значну аудиторію WhatsApp, Facebook цілком може вибудувати навколо нього цілу імперію. Сприяти ж цьому буде співпраця з індійським холдингом Reliance Industries, в який Facebook вже вклала $5,7 мільярда, ставши найбільшим акціонером.

Дата появи оновленої версії месенджера з новими функціями розробниками поки не оголошена.